Nina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nina

Forum o kucnim ljubimcima
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Moje licno iskustvo sa cincilama

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
GottiBg




Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.02.2008

Moje licno iskustvo sa cincilama Empty
PočaljiNaslov: Moje licno iskustvo sa cincilama   Moje licno iskustvo sa cincilama Icon_minitimeSub Feb 16 2008, 03:26

Welcome...
Za sva pitanja i savete moj mail i msn je angel.co@sezampro.yu

E ovako imam cincilu skoro 3 godine,zove se koki...I nama je drago.. Very Happy
Znaci pre nego sto se odlucite za cincilu morate znati zivotinjica trazi paznju,znaci ne trazi mnogo vaseg vremena oko sredjivanja kaveza itd,ali trazi vasu paznju,tj.drustvo,vezuje se za vas,nove osobe ce grickati dok se ne pripitomi.Pripitomljava se tako sto joj jedan dan date neku poslasticu(suvo grozdje npr-1 zrno!)iz ruke pa drugog dana joj otvorite vratanca i stavite na dlan da ona sama uzme itd.Nikako nemojte cincilu hvatati naglo,sav ulozeni trud ce vam pasti u vodu.Cincile se brzo pripitome.Preko dana ih ne treba dirati jel one danju odmaraju,spavaju,ali uvece kad dodjete sa posla ona je spremna za igru.Cincila voli tacnost,znaci najbolje je da se npr svako vece igrate sa njom u isto vreme,pa je onda pustite da se kupa u pesku,i onda je zatvorite u kavez i nahranite,i to uradite bas ovim redosledom,nemojte je nikako hraniti a posle se igrati sa njom.
Kupanje u pesku joj omogucite 3 puta nedeljno,nije potrebno vise
mozete i dva,ali ona obozava da de kupa.
Oko cincile imate da pazite samo na dve stvari:
* temeraturu u prostoriji (idealna je 16-23)
*ishrana(ne preterivati u poslasticama,i samo je hraniti sa hranom predvidjenom za cincile)
Ne pridrzavanjem ovih pravila,visoka temperatura moze dovesti do zastoja srca i smrti
a ako joj dajete neke gluposti od hrane neki zelenis ili hranu od drugih zivotinja docice do proliva i iscrpljenosti sto opet vodi u smrt.

Na sajtu http://www.geocities.com/yugochins/index.htm imate sve detaljno opisano.
Nazad na vrh Ići dole
Nina
Admin
Nina


Broj poruka : 95
Godina : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 21.10.2007

Moje licno iskustvo sa cincilama Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje licno iskustvo sa cincilama   Moje licno iskustvo sa cincilama Icon_minitimeNed Feb 17 2008, 01:25

Super teks!
Nazad na vrh Ići dole
https://kucniljubimci.forumsr.net
 
Moje licno iskustvo sa cincilama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» papagaji iz moje odgajivacnice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Nina :: Činčile :: Moja činčila-
Skoči na: